O firmie

Firma Hofmann Natursteinwerke Polen GmbH Sp. z o.o. została założona w 1996 roku. W początkowej fazie działalności firma ograniczała się do wydobycia i exportu piaskowca Wartowice wydobywanego we własnym kamieniołomie „Wartowice” w Wartowicach. W roku 1997 w Warcie Bolesławieckiej na zakupionym gruncie powstał duży plac składowy bloków z piaskowca Wartowice. Plac ten został wyposażony w dużą suwnicę bramową i kontenery socjalne. W 1998 roku na placu została zbudowana i wyposażona w suwnicę i traki nowa hala produkcyjna o pow. 1000 m2 co umożliwiło firmie produkcję płyt surowych z piaskowca. W kolejnych latach zakład produkcyjny został wyposażony w linię polerską oraz piłę do formatowania płyt. 

To pozwoliło na kompleksową produkcję płyt i elementów fasad. W roku 2003 został uruchomiony drugi kamieniołom w obrębie zakupionego gruntu własnego w Skale. Wydobywany w nim piaskowiec ma nazwę handlową „ Hohenzollern Park” od roku 2003 do dnia dzisiejszego trwa jego wydobycie i jest stale dostępny.

W roku 2019 został uruchomiony kolejny kamieniołom w Skale z kamieniem o nazwie handlowej „Skała – Zachód” jest to piaskowiec podobny w strukturze do piaskowców z okolic Pirny w Saksoni, ale o znacznie lepszych parametrach technicznych. Po otwarciu złoża i wydobyciu ok. 200 m3 ze względu na bliskość i podobieństwo do piaskowca „Hohenzollern Park” eksploatacja została czasowo wstrzymana.

W latach 2006-2009 firma sprzedawała ok. 45.000 m2 płyt fasadowych rocznie. W późniejszym czasie ilość ta zmniejszyła się ze względu na nowe asortymenty płyt jakie pojawiły się na rynku fasad. Po zmniejszeniu zapotrzebowania na płyty fasadowe zmniejszyła się ilość produkowanych elementów pojawiło się kompleksowe wykonawstwo i projektowanie fasad . Firma produkuje z własnych piaskowców praktycznie wszystkie produkty  na które pojawia się zapotrzebowanie od bloka, przez formak, płytę po skomplikowane elementy architektoniczne wymagające fachowej wiedzy i skomplikowanej obróbki ręcznej.

Największa realizacją w latach 2014-17 była dostawa piaskowca w postaci bloków, formaków i elementów na fasadę odbudowywanego zamku w Berlinie w ilości ok. 6.000 m3. Piaskowiec Wartowice jest znany i stosowany od około 400 lat w budownictwie.

Firma eksploatuje jego złoża w sposób ciągły i zabezpiecza jego zapotrzebowanie na rynku polski i europejskim. Na dzień dzisiejszy posiadamy dużą zdolność produkcyjną wyrobów z piaskowców własnych „Wartowice”, Wartowice –Santon” , „Hohenzollern Park” i ‘Skała-Zachód”.

Pozostajemy do dyspozycji Państwa pod adresem: Hofmann Natursteinwerke Polen GmbH Sp. z o.o.ul. Morawskiego 5, 30-102 Kraków

O firmie

Należymy do przodujących firm europejskich w zakresie obróbki piaskowców. Wnosimy istotny wkład w dziedzinę architektury w kraju i za granicą.

Odnośniki

Kontakt

ul. Morawskiego 5, 30-102 Kraków
Godziny otwarcia do edycji
hofmann@hofmann.com.pl
(+48) 12 42 22 589

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newsletter'a
pl_PLPolish